Neapol

Popis destinácie

Neapol, hlavné mesto regiónu Kampania na juhu Talianska, je živé mesto s bohatou históriou, kultúrou a jedinečnou atmosférou. Nachádza sa pri pobreží Tyrénskeho mora, s nádherným výhľadom na sopky a modré more.

Hrad Castel dell’Ovo na ostrove Megaride je jedným z najstarších hradov v Neapole a ponúka výhľad na mesto a prístav. Je známy svojou historickou hodnotou a romantickými legen­dami.

Historické centrum mesta, známe ako Centro Storico, je zahrnuté na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Uličky sú plné života, trhov a tradičných obchodov. Katedrála di San Gennaro a kaplnka San Severo s Veločiarovým Kristom sú jedny z najvýznamnejších miest.

Podzemné katakomby San Gennaro, kde sú pochované tisíce Neapolčanov, ponúkajú fascinujúci pohľad na históriu mesta. Sú jedným z najväčších kresťanských hrobiek na svete.

Piazza del Plebiscito je veľkým námestím, kde sa nachádza krásny Kostol sv. Františka z Pauly a Kráľovský palác. Námestie je obklopené historickými budovami a výraznou architektúrou.

Nábrežie Lungomare Caracciolo ponúka príjemné prechádzky popri mori s nádherným výhľadom na Neapol a pohorie Vezuv.

Neapol je známy svojou jedinečnou pizzou. Pizzéria Da Michele, jedna z najstarších v meste, je obľúbená nielen medzi turistami, ale aj medzi miestnymi obyvateľmi. Neapol je tiež miestom, kde môžete ochutnať lahodné jedlá z talianskej kuchyne, ako napríklad sfogliatella (sladké pečivo) a mozzarella di bufala.

Blízkosť sopky Vezuv a staroveké mesto Pompeje robia z Neapola skvelé východisko na výlety do tejto historicky a archeologicky bohatej oblasti.

Mesto je tiež známe svojím temperamentným a vášnivým duchom, ktorý sa odráža v miestnej kultúre, hudbe a umení.

Celkovo vzaté, Neapol je mestom s charakterom, ktoré ponúka jedinečný pohľad na taliansku kultúru a históriu. Je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú zažiť autentickú atmosféru južného Talianska.

Neapol