Nice

Popis destinácie

Nice, situované na francúzskom pobreží Stredozemného mora, je jedným z najkrajších letovísk na svete. Toto pôvabné mesto na Francúzskom riviére je známe svojou nádhernou prírodou, bohatou históriou a kultúrou, ako aj príjemným stredomorským podnebím.

Promenáda des Anglais, nádherná námestie s palmami a výhľadom na modré more, je jedným z charakteristických miest v Nice. Môžete si tu vychutnať príjemnú prechádzku popri pláži a obdivovať typickú modro-fialovú stoličkovú stenu.

Staré Mesto, známe ako Vieux Nice, je zasiahnuté úzkymi a zákutnými uličkami plnými trhov, obchodov a reštaurácií. Tu nájdete aj katedrálu Sainte-Réparate a množstvo ďalších historických pamiatok.

Na kopci nad mestom sa nachádza hrad Colline du Château, z ktorého je impozantný výhľad na Nice a Stredozemné more. Pre milovníkov umenia je tu Musée d’Art Moderne et d’Art Contemporain, kde si môžete pozrieť diela moderných umelcov.

Nice je tiež známa svojou bohatou kulinárskou scénou. Vychutnajte si tradičné juhofrancúzske jedlá, ako sú ratatouille alebo bouillabaisse, v jednom z miestnych reštaurácií alebo kaviarní.

Pláže v Nice sú ďalším lákadlom pre návštevníkov. Môžete si oddýchnuť na piesočnatej pláži, kúpať sa vo Stredozemnom mori alebo si prenajať lehátko a slnečník.

Celkovo vzaté, Nice ponúka kombináciu prírodného krásna, kultúrnych skvostov a relaxačného prostredia. Bez ohľadu na to, či sa zaujímate o históriu, umenie, pláže alebo kulinársku scénu, Nice má čo ponúknuť pre každého návštevníka.

Nice