„Letisko Košice privíta leto s novou linkou: Zadar na dosah ruky

Letisko v Košiciach sa stalo súčasťou vzrušujúcej novej kapitoly v ponuke leteckých spojení, vďaka pridaniu nového letu spoločnosti Ryanair smerom do obľúbenej destinácie mnohých Slovákov – chorvátskeho Zadaru. Táto nová trasa bude slúžiť cestujúcim od 2. júna až do konca septembra, poskytujúc ideálnu príležitosť na letné dovolenky pri mori. Letecké spojenie bude prevádzkované dvakrát týždenne, v stredu a nedeľu, s časom letu približne 90 minút.

Od roku 2019, keď Ryanair začal operovať na Košickom letisku, sme svedkami ich nepretržitého rastu a úspechu. O to viac nás teší, že sme mohli v tento pondelok osláviť významný míľnik – pol milióna cestujúcich, ktorí využili služby Ryanair práve z Košického letiska. Ryanair, ako najväčšia letecká spoločnosť v Európe, prichádza s letným rozvrhom, ktorý okrem iného zahŕňa aj lety do Dublinu, Londýna, Liverpoolu, Prahy a teraz aj do žiarivého Zadaru.

Letisko Košice zaznamenalo v uplynulom roku rekordný počet viac ako 625-tisíc cestujúcich, čím prekonalo doterajšie historické maximum. A začiatok tohto roka naznačil, že tento trend pokračuje – v januári a februári odbavilo takmer 64-tisíc cestujúcich, čo predstavuje 11-percentný nárast oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka. S nadchádzajúcou letnou sezónou a príchodom novej letové trasy očakávame ďalší rast a úspechy.

Letisko v Košiciach je bránou k svetu pre cestujúcich z východného Slovenska, a sme hrdí, že môžeme ponúknuť ešte viac možností pre ich cestovateľské plány. Tešíme sa na nadchádzajúce mesiace a na to, ako budeme spolu s vami a Ryanair pokračovať v napĺňaní snov o cestovaní.