Nový letný letový poriadok 2024 a destinácie z letiska Košice


Letisko Košice s potešením oznamuje zavedenie letného letového poriadku, ktorý prináša obyvateľom východného Slovenska nové a lepšie možnosti spojenia so svetom. S účinnosťou od konca marca spustil švajčiarsky letecký prepravca SWISS priamu linku medzi Zürichom a Košicami, čo je v súčasnosti jediné priame letecké spojenie medzi Košicami a Švajčiarskom. Toto nové spojenie otvára dvere k širokej škále diaľkových destinácií s jednoduchými prestupmi v Zürichu, vrátane miest ako Tel Aviv, San Francisco, Sao Paulo, Johannesburg, Montreal, New York, Miami, Chicago, Boston, Bangkok, Hong Kong a Šanghaj. Okrem toho ponúka jednoduchý prístup k európskym metropolám ako Miláno, Štokholm, Ženeva, Benátky, Malaga či Valencia.

V rámci letného poriadku sa zvýšila frekvenciu letov na linke Košice – Viedeň na 14 letov týždenne, čím sú zabezpečené denné spojenia v ranných a popoludňajších hodinách. Taktiež sa môžete tešiť na návrat pravidelnej linky Košice – Dublin spoločnosti Ryanair, ktorá bude prevádzkovaná dvakrát týždenne od 31. marca.

Tento rok je tiež uvedená nová sezónna pravidelná linka spojujúca Košice s chorvátskym Zadarom, s prvým letom plánovaným na 2. júna. Letieť sa bude dvakrát týždenne – každú stredu a nedeľu až do 29. septembra.

Naďalej budú v prevádzke obľúbené linky do Londýna (letisko Stansted), Liverpoolu, Prahy a spoločnosť Wizz Air udržiava spojenie s londýnskym letiskom Luton štyrikrát týždenne.

Za prvý kvartál roku 2024 bránami letiska prešlo 97 732 cestujúcich, čo predstavuje medziročný nárast o 6,4 % a nárast o 15,4 % v porovnaní s rokom 2019 pred pandémiou. Medzi najväčšími dopravcami boli Ryanair, Austrian Airlines a Wizz Air.

Pre letnú dovolenkovú sezónu je naplánovaných viac ako 900 charterových letov do 17 destinácií v 11 krajinách, vrátane Albánska (Tirana), Turecka (Antalya, Izmir), Bulharska (Burgas), Grécka (Heraklion, Rodos, Solún, Zakynthos, Patras), Chorvátska (Brač), Čiernej Hory (Podgorica), Egypta (Hurghada, Marsa Matruh), Španielska (Palma de Mallorca), Talianska (Lamezia Terme), Tuniska (Monastir) a Cypru (Larnaca).

Dúfame, že využijete príležitosti objavovať svet z Košíc.